W księgozbiorze biblioteki znajdują się lektury szkolne dla poszczególnych klas, literatura popularnonaukowa i metodyczna, czasopisma dla uczniów i nauczycieli oraz zbiory audiowizualne.
LEKTURY DLA KLAS I-III
Klasy I
Klasy II
Klasy III
LEKTURY DLA KLAS IV-VII
Klasy IV
BRZECHWA J. - AKADEMIA PANA KLEKSA
LEWIS C.S. – LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
GOŚCINNY, SEMPE – SERIA O MIKOŁAJKU
CHRISTA J. – KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA
Lektura uzupełniająca
1. DAHL R. – CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY
2. SIMON F. – TYLKO NIE GOTUJCIE KOPCIUSZKA
3. WHYBROW I. – KSIĘGA STRASZLIWEJ NIEGRZECZNOŚCI
4. NANETI A. – MÓJ DZIADEK BYŁ DRZEWEM CZEREŚNIOWYM
5. MALESZKA A. – MAGICZNE DRZEWO
6. CZERWIŃSKA-RYDLE A. – TAJEMNICA MATYTLDY
7. BARDIJEWSKA L. – DOM OŚMIU TAJEMNIC
8. TERAKOWSKA D. – BABCI BRYGIDY SZALONA PODRÓŻ PO KRAKOWIE
9. CHOTOMSKA E. – PAMIĘTNIK FELKA PARERASA
10. COLLODI C. – PINOKIO
11. BOGLAR K.-KLEMENTYNA LUBI KOLOR CZERWONY
12. STENKA B. – OJ, HELA!
13. SZCZYGIELSKI M. – KLĄTWA DZIEWIĄTYCH URODZIN
14. KASDEPKE G. – KACPERIADA. OPOWIADANIA DLA ŁOBUZÓW I NIE TYLKO
15. GAWRYLUK B. – DŻOK. LEGENDA O PSIEJ WIERNOŚCI
16. NOWAK E. – PAJĄCZEK NA ROWERZE
17. KOSMOWSKA B. – NIEZŁE ZIÓŁKO
Klasy VI
SIENKIEWICZ H. – W PUSTYNI I W PUSZCZY
TOLKIEN J.R.R. – HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM
KOSIK R. – FELIX,NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUDZI
MICKIEWICZ A. – PAN TADEUSZ (fragmenty)
PRUS B. – KATARYNKA
SŁOWACKI J. – W PAMIĘTNIKU ZOFII BOBRÓWNY
Lektura uzupełniająca
1. LEM S. – BAJKI ROBOTÓW
2. COLFER E. – ARTEMIS FOWL
3. BERĘSEWICZ P. – TAJEMNICA CZŁOWIEKA Z BLIZNĄ
4. GARDNER L. – WIEJEMY DO LASU
5. BRADLEY A. – FLAWIA DE LUCE. ZATRUTE CIASTECZKO
6. STRĘKOWSKA-ZAREMBA M. – ZŁODZIEJE SNÓW
7. FUNKE C. – ATRAMENTOWE SERCE
8. SZCZYGIELSKI M. – CZARNY MŁYN, ARKA CZASU
9. PODSIADŁO J. – CZERWONA KARTKA DLA SPRĘŻYNY
10. REUTER B. – HODDER OCALA ŚWIAT
11. ONICHIMOWSKA A. – NAJWYŻSZA GÓRA ŚWIATA, DZIEŃ CZEKOLADY
12. GAIMAN N. – KORALINA
13. RYRYCH K. – WYSPA MOJEJ SIOSTRY
14. TERAKOWSKA D. – CÓRKA CZAROWNIC
15. D’ADAMO F. – IQBAL
16. BOYCE F.C. – MILIONY
Klasy V
MOLNAR F. – CHŁOPCY Z PLACU BRONI
MITY GRECKIE
MICKIEWICZ A. – PAN TADEUSZ (fragmenty)
BIBLIA – (wybrane przypowieści)
Lektura uzupełniająca
1. BURNETT F.H. – TAJEMNICZY OGRÓD
2. VERNE J. – W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA
3. BERĘSEWICZ P. – NA PRZYKŁAD MAŁGOŚKA
4. MULL B. – BAŚNIOBÓR
5. KAMIŃSKI M. – RAZEM NA BIEGUNY
6. SIENKIEWICZ H. – BAJKA
7. BIRKENMAJER-WALCZY R. – CIOTKA, MY I RESZTA ŚWIATA
8. SZCZYGIELSKI M. – ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI
9. SUWALSKA D. – MARIONETKI BABY-JAGI
10. WILDE O. – SZCZĘŚLIWY KSIĄŻĘ
11. ONICHIMOWSKA A. – GALAKTYCZNI SZPIEDZY
12. JERZYKOWSKA K. – WIDMA Z ULICY WYDMOWEJ
13. TROJANOWSKI T. – UCIEKINIERZY
14. DAHL R. – MATYLDA
15. KASSJANOWICZ D. – CZEŚĆ WILKI!
16. RYRYCH K. – KONIEC ŚWIATA NR 13
17. FRITSCHE O. – SKARB TROI
18. KOSMOWSKA B. – KOLOROWY SZALIK
Klasy VII
DICKENS CH. – OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
FREDRO A. – ZEMSTA
KOCHANOWSKI J. – (wybrane pieśni, treny)
MICKIEWICZ A. – ŚWITEZIANKA, DZIADY CZ.II
KRASICKI I. – ŻONA MODNA
SIENKIEWICZ H. – QUO VADIS, LATARNIK
ŻEROMSKI S. – SYZYFOWE PRACE
Lektura uzupełniająca
1. KLEINBAUM N.H. – STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW
2. JAN PAWEŁ II – PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ
3. PRUS B. – FARAON
4. LEM S. – JAK OCALAŁ ŚWIAT, WIERNY ROBOT, CZY PAN ISTNIEJE, MR. JOHNS?
5. TROJANOWSKI T. – STROICIEL
6. COLFER E. – ARTEMIS FOWL
7. TOKARCZUK O. – PRAWIEK I INNE CZASY
8. WRÓBLEWSKA B.- JABŁKO APOLEJKI
9. HOMER – ODYSEJA
10. KOSMOWSKA B. – BUBA
11. NOWAK E. – YELLOW BAHAMA W PRĄŻKI
12. GREEN R.L. – O KRÓLU ARTURZE I RYCERZACH OKRĄGŁEGO STOŁU
13. RYRYCH K. – KRÓL
14. TERAKOWSKA D. – SAMOTNOŚĆ BOGÓW
15. MOLIER – SKĄPIEC
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com